Πήρε το βαθμό της ισοπαλίας η ομάδα μας στο γήπεδο της Λάρυμνας κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο όπως είναι ο Οπούντιος αλλά δεν είναι ευχαριστημένη αφού το γκολ της ισοφάρισης το δέχθηκε στις καθυστερήσεις και ήταν τυχερό, σε κόντρα της μπάλας πάνω στον Σφάκα.

Τα στοιχεία της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα Magnesiasports.gr: Ο Πύρασος είχε προηγηθεί στο 66′ με τον Π. Κοντοβά και πριν το γκολ, είχε αρκετές ευκαιρίες. Στο πρώτο μέρος, ο Π. Κοντοβάς αστόχησε σε τετ-α-τετ, στο 31′ σε φάουλ του Γ. Κοντοβά, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια από κοντά ο Σπ. Γκάγκας είχε κεφαλιά άουτ. Στην επανάληψη,στο 60′ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία με τον Π. Κοντοβά να ανοίξει το σκορ σε φάση τετ-α-τετ, καθώς έκανε ιδανικό τελείωμα αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ είπε “όχι”. Στις καθυστερήσεις έγινε το 1-1 όταν από γέμισμα, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Σφάκα και κατέληξε στα δίχτυα, με τον Στούκα να έχει αντίθετη φορά στο σώμα του και να μην μπορεί να αντιδράσει.

Συνθέσεις:
Οπούντιος: Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκώσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Βέλλιος (70′ Κλωτσοτήρας), Νικολόπουλος (85′ Στυλιανός), Βλάχος, Καππός, Καντού Πέππας.
Πύρασος: Στούκας, Σπ. Γκάγκας, Σφάκας, Γ. Κοντοβάς, Λ. Γκάγκας, Στεφανής, Χάνος, Βαγγελάκος, Μυργιώτης (65′ Δαμάσκος), Π. Κοντοβάς (84′ Μίλτος), Γκίκα (46′ Μαλακασιώτης).