Εύκολη νίκη για την ομάδα μας με 5-0 επί της Αγχιάλου για την 1η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ. Τα γκολ σημειώθηκαν: στο 12ο λεπτό με κεφαλιά του Μαλισσόβα (ύστερα από εκτέλεση πλαγίου άουτ του Βαν ντε Γουίχε), στο 40ό λεπτό με φοβερό ευθύβολο διαγώνιο σουτ του Ρουκά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στο 66ο με κεφαλιά του Αντζούρη από κοντά ύστερα από κόρνερ του Σφάκα, στο 74ο με πλασέ του Σφάκα ύστερα από ασίστ του Κατή και το 87ο από τον Σφάκα ύστερα από ασίστ του Μαλισσόβα και πιο πριν ωραία μεταβίβαση του Χατζητρακόσια.

Άλλες φάσεις του αγώνα:
7′ Σέντρα του Ρουκά, κοντρόλ και σουτ του Σιώμου από καλή θέση άουτ.
10′ Κόρνερ του Σφάκα, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Σιώμο μπροστά στο τέρμα.
32′ Ο Καπέσιος με κεφαλιά πήγε να περάσει την μπάλα πάνω από τον Τσιλίγκο που ανέκοψε την πορεία της.
34′ Σουτ του Σφάκα από καλή θέση, κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
53′ Σουτ του Κατή ύψος μεγάλης περιοχής άουτ.
66′ Πλασέ του Σιώμου απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
68′ Πλασέ του Μαγγιώρου εκτός μεγάλης περιοχής απέκρουσε ο Τσιλίγκος στην έξοδό του.
69′ Ασίστ του Σφάκα, ολομόναχος από κοντά αστόχησε ο Δανόπουλος.
77′ Σέντρα Χατζητρακόσια, πλασέ στην κίνηση του Σφάκα άουτ.
82′ Πλασέ του Χατζητρακόσια σε τετ-α-τετ απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
86′ Πλασέ του Αντζούρη από κοντά έφυγε άουτ.

Συνθέσεις:
Αγχίαλος: Δελανδρέας, Ρούλης, Σίμος, Βέτσικας, Πιτσάβας (80′ Κουφαλιδάκης), Καπέσιος (67′ Κολώνης), Λάζογλου, Σγατζής, Μαγγιώρος (73′ Τσάμης), Τσακόγιας, Τσέλιος.
Πύρασος: Τσιλίγκος, Ρουκάς, Βαν ντε Γουίχε, Τανάγιας, Μπασδάνης (46′ Χατζητρακόσιας), Χ. Μπούτλας, Κατής, Μαλισσόβας, Σφάκας, Σιώμος (67′ Δανόπουλος), Μπέικος (46′ Αντζούρης).