Διεκόπη στο φιλικό της ομάδας μας σήμερα στα Φάρσαλα με αντίπαλο τον τοπικό Αχιλλέα γιατί στα μισά του δευτέρου μέρους, οι παίκτες της γηπεδούχου ομάδας επιτέθηκαν στον Σφάκα χωρίς λόγο κι ακολούθησε γενική σύρραξη. Το σκορ στο 75ο λεπτό ήταν 0-1 για τον Πύρασο με γκολ του Γιάννη Μίλτου στο δεύτερο ημίχρονο. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Σιδηρόπουλος δέχθηκε κλωτσιά στα πλευρά και διεκομίσθη στο Νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις, ενώ την πρώτη του εμφάνιση με τον Πύρασο πρόλαβε να κάνει, έστω και για λίγα λεπτά λόγω της διακοπής, ο Κώστας Τσιουρέλης.
Η σύνθεση της ομάδος μας: Α’ Ημίχρονο: Στούκας, Σπ. Γκάγκας, Γ. Κοντοβάς, Πλαβός, Λ. Γκάγκας, Βαγγελάκος, Κοτζαθανάσης, Π. Κοντοβάς, Αναστασίου, Δαμάσκος, Μαλακασιώτης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μίλτος, Σιδηρόπουλος, Βούλγαρης, Μυργιώτης, Γκίκα, Σφάκας, Βητόπουλος, Μακανίκας, Τσιουρέλης, Ζητούδης.