Νίκη αφιερωμένη στον εορτάζοντα σήμερα Στέλιο Αρσένο και τον πρόεδρο μας Θοδωρή Στάμο! Ο Πύρασος επιβλήθηκε 0-1 του Σαρακηνού στο ΕΑΚ με γκολ του Σιώμου στο 44′. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Σαμαρά, ενώ κεφαλιά του Μαλισσόβα στο 18′ απέκρουσε ο Γράντας σε κόρνερ. Στο β΄μέρος, ο Σφάκας είχε σουτ άουτ από καλή θέση και σουτ στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τσιλίγκος απέκρουσε σουτ του Βαλωτή.

Συνθέσεις:
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Δημητριάδης, Ιωάννου, Τσαγγαράς (65′ Τσεκούρας), Σουλιώτης, Σούδης (70′ Μπαρμπούτας), Σαμαράς, Καλαμάτας, Βαλωτής, Νιαώτης (78′ Ντουκόλης), Φραγκογιάννης.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Ρουκάς, Γιοβάνης, Μαλισσόβας, Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Μπασδάνης, Μπέικος (65′ Χ. Μπούτλας), Σιώμος, Κατής (80′ Στεργίου), Σφάκας.