ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ vs ΠΥΡΑΣΟΣ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ

13/12/2015
Score: 2 - 2

Match Report

Η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει 2-0 στο Μαρτίνο, αλλά αντέδρασε και πήρε σημαντική ισοπαλία με σκορ 2-2 από τον αξιόμαχο Οπούντιο.

Στο 19ο λεπτό, από κόρνερ του Κοτζαθανάση, κεφαλιά του Μπασδάνη από τη μικρή περιοχή έφυγε λίγο άουτ, στο 30′ σουτ του Μαλακασιώτη μπλόκαρε ο Καρανάσος και στο 32′ σουτ του Κοντοβά, από μακρινή μεταβίβαση του Στεφανή, απέκρουσε σε κόρνερ ο γκολκίπερ της ομάδας του Μαρτίνου. Γυριστή κεφαλιά του Δέδε στο 40′ έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 42′, από σέντρα του Μαλακασιώτη, ο Κοντοβάς σούταρε και η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού, χωρίς να υποδειχθεί λανθασμένα το πέναλτι. Στην αντεπίθεση, από σέντρα του Κόκα κι αδράνεια της άμυνας, ο Καντού με σουτ έγραψε το 1-0. Στις καθυστερήσεις, καλό σουτ του Δέδε πέρασε δίπλα από τη δεξιά συμβολή των δοκών.
Σουτ του Κοντοβά στο 49′ μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία ο Καρανάσος, στο 55′ το 2-0 όταν ο Καντού έκανε το γύρισμα και ο Κόκα με σουτ σκόραρε. Στο 59′ ο Χαλάτσης απέκρουσε πλασέ του Θαναηλάκη σε τετ-α-τετ.
Στο 68′ ο Αναστασίου έδωσε ασίστ και ο Κοντοβάς μείωσε σε 2-1 αφού πέρασε και τον αντίπαλο γκολκίπερ. Σουτ του Μυργιώτη στο 76′ εκτός μεγάλης περιοχής έδιωξε δύσκολα ο Καρανάσος. Στο 78′ ο Κοντοβάς ανατράπηκε από τον Καρανάσο και κέρδισε πέναλτι. Εύστοχος ο Στεφανής από την άσπρη βούλα, έκανε το 2-2

Συνθέσεις:
Οπούντιος: Καρανάσος, Κουτσούμπας, Γ. Κωτσάλας, Σπυριδάκης, Καταραχιάς (84′ Κακκαβάς), Δέδες, Καντού, Πέππας, Θαναηλάκης, Ν. Κωτσάλας (70′ Ζαχαρόπουλος), Κόκα.
Πύρασος: Χαλάτσης, Χατζητρακόσιας (48′ λ.τρ. Χρ. Δαμάσκος), Καψιώτης (46′ Δημητριάδης), Μπόρας, Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Μπασδάνης, Μαλακασιώτης, Τσιουρέλης (62′ Μυργιώτης), Κοντοβάς, Αναστασίου.