ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ vs ΠΥΡΑΣΟΣ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ

29/11/2015
Score: 4 - 0

Match Report

Δεν απέφυγε την ήττα στην έδρα του πρωτοπόρου Καραϊσκάκη η ομάδα μας. Έχασε με 4-0 δεχόμενη τρία γκολ πολύ νωρίς στο ματς, αντέδρασε στην επανάληψη κι άξιζε να σκοράρει καθώς δημιούργησε αρκετές φάσεις.

Στο 3′ το 1-0 με μακρινό σουτ του Κόλλινς, στο 8′ ο Πύρασος απείλησε με τον Μπόρα, αλλά ο Ραχιώτης απομάκρυνε. Στο 12′ το 2-0 από τον Μπουσινάκη σε θέση τετ-α-τετ κι ακολούθησε καλή ευκαιρία με σουτ του Αναστασίου που εξουδετέρωσε ξανά ο γκολκίπερ του Καραϊσκάκη. Στο 19′ το 3-0 με κεφαλιά του Καπετάνου. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους, ο Πύρασος είχε μια καλή στιγμή με ένα σουτ του Μαλακασιώτη στο 24′ και ο Καπετάνος σκόραρε ξανά, αυτή τη φορά με σουτ, υποδεχόμενος ωραία την πάσα του Ευαγγέλου ένα λεπτό πριν βγει το α΄ημίχρονο.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο Πύρασος απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις: με σουτ του Αναστασίου στο 46′ το οποίο πέρασε άουτ, σουτ του Σαμαρά που μπλόκαρε ο Ραχιώτης στο 57′, σουτ του Μπασδάνη στο 68′ και σουτ του Βουρδάκη στο 82′ που έφυγε ψηλά άουτ. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης Αναστασίου και Σαμαράς είχαν σουτ που έφυγαν άουτ.

Συνθέσεις:
ΑΕ Καραϊσκάκης: Ραχιώτης, Παπανίκου, Καψάλης, Δημητρίου, Αβραμίδης, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (28′ λ.τρ. Καβαλλάρης), Βασίλιεβιτς (63′ Φέτσης), Ευαγγέλου (46′ Μάλλιος), Μπουσινάκης, Καπετάνος.
Πύρασος: Βαν ντε Γούιχε, Καψιώτης, Δημητριάδης (73′ Αχ. Δαμάσκος), Μπόρας, Χατζητρακόσιας, Στεφανής, Μπασδάνης, Μαλακασιώτης (46′ Σαμαράς), Χρ. Δαμάσκος (61′ Βουρδάκης), Τσιουρέλης, Αναστασίου.