ΠΥΡΑΣΟΣ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ vs ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ

18/10/2015
Score: 1 - 1

Match Report

Η ομάδα μας έφθασε κοντά σε ακόμη μία νίκη, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στο προτελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα. Στο 55′ ο Αναστασίου με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ και στο 99′ ο Λαζαρίδης με κεφαλιά πάνω στη γραμμή του τέρματος έκανε το 1-1, αφού λίγο πριν η μπάλα σε ανάποδο ψαλιδάκι του Δερμίση είχε χτυπήσει στο δεξί κάθετο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 48′ με τον Νάκα να το εκτελεί ψηλά άουτ, στο 49′ αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη κάρτα οι Δημητριάδης-Κατσιμήτας (ο πρώτος για σπρώξιμο στον αντίπαλο και ο δεύτερος για χτύπημα στο κεφάλι στον Στεφανή), ενώ στο 75ο λεπτό, ο Σκούρτι δέχθηκε μόνο την κίτρινη και όχι κόκκινη για χτύπημα εκτός φάσης στον Τσιουρέλη. Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κοτζαθανάσης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

Συνθέσεις:
Πύρασος: Βαν ντε Γουίχε, Καψιώτης, Δημητριάδης, Μπόρας, Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Μαλακασιώτης (52′ Χατζητρακόσιας), Βαγγελάκος (93′ Πλασταράς), Τσιουρέλης, Κοντοβάς (90′ Σαμαράς), Αναστασίου.
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας: Τζίμας, Λαζαρίδης, Δερμίσης, Παναγιωτίδης (46′ λ.τρ. Σκούρτι), Τασίδης, Καρατζάογλου, Κοτσιαρίδης (68′ Κλιάνης), Ποτουρίδης, Τσαγκαράκης, Νάκας (57′ Ζαχαράκης), Κατσιαμήτας.