Σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα χωρίς διαιτητές κι επόπτες που έγινε σήμερα στην έδρα της ομάδος μας, ο Πύρασος νίκησε 3-1 τον Μαγνησιακό. Η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε με γκολ στο 38ο λεπτό, όταν ύστερα από σέντρα από τα δεξιά και μια πρώτη προβολή, ο Τσιουρέλης έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Για τον Πύρασο, στην επανάληψη δύο γκολ ο Δανόπουλος και ένα ο Κουρτέλης.

Η διοίκηση του Πυράσου ευχαριστεί θερμά τον Μαγνησιακό για τη διεξαγωγή του φιλικού αγώνα και εύχεται κάθε επιτυχία στους σκοπούς του ιστορικού συλλόγου για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Συνθέσεις:
Πύρασος: Βαν ντε Γουίχε, Χατζητρακόσιας, Κόκκαλης, Σπύρου, Καραλόπουλος, Βαγγελάκος, Καρακώστας, Μαλακασιώτης, Μούσα, Βουρδάκης, Χρ. Δαμάσκος.
Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Γρατσάνης, Δαμάσκος, Κουρτέλης, Αχ. Δαμάσκος, Ζητούδης, Μακανίκας, Ζαρίφης.
Μαγνησιακός: Παρκιώτης (40′ Πρωτούλης), Κρανάς, Αντωνόπουλος, Τσιγκλιφής, Καραλής, Οικονόμου, Τσιουρέλης, Νιαώτης, Τζήκας, Μωυσίδης. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Κατσαμόρας, Οσάφι, Καρακίτσιος, Τσιάνος, Μάιπας, Οσμάνι, Γκέρτσος, Προβιάς, Πολύζος, Σκοτεινιώτης, Κωτούλας, Μπουρντάνης, Μεντής, Φέιζο, Τζιότζιος, Γιαννακόπουλος.