Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας καθώς ηττήθηκε 2-0 στον Αλμυρό και αποκλείστηκε από τον τελικό Κυπέλλου. Πιο ουσιαστικοί οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν προς το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Κωτσιαρίδη και έκαναν το 2-0 στο 55′ με τον Αραμπατζή, αφού προηγουμένως ο Μαλισσόβας είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι για να ισοφαρίσει. Μετά το δεύτερο γκολ, ο Κόκκας έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ-α-τετ στέλνοντας την μπάλα άουτ, στο 70′ η ομάδα μας είχε και δεύτερο δοκάρι. Στο 60′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Στεφανής και στο 85′ ο Σφάκας.

Για τον Πύρασο έπαιξαν οι: Τσιλίγκος, Γιοβάνης, Ερρ. Βαν ντε Γουίχε, Μαλισσόβας, Τανάγιας, Στεφανής, Μπασδάνης, Κοτζαθανάσης, Σιώμος, Κατής, Σφάκας. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι Κόκκας, Δαμάσκος.