Κάποτε θα συνέβαινε αυτό… Ο Πύρασος ηττήθηκε για πρώτη φορά σε αγώνα τοπικού πρωταθλήματος εντός έδρας ύστερα από 11 χρόνια. Στο πρώτο ημίωρο, οι παίκτες μας είχαν πολύ κακή απόδοση και βρέθηκαν να χάνουν με 0-3, με γκολ των Σαμαρά στο 6′, Γιαουπλάρη στο 27′ και Κοντοβά στο 30′ με φοβερή εκτέλεση φάουλ. Το 13 στο 42′ με πέναλτι του Ζαχαράκη, το 1-4 στο 84′ με τον Κοντοβά και το τελικό σκορ στο 89′ από τον Σιώμο. Η ομάδα είχε μία μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 40ό δευτερόλεπτο με τον Δαμάσκο για να προηγηθεί, στο 45ο λεπτό με κεφαλιά του Μαλισσόβα,. ενώ στο δεύτερο ημίχρονο είχε τέσσερις καλές φάσεις για να σκοράρει πριν δεχθεί το τέταρτο τέρμα.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Ρουκάς, Βα ντε Γουίχε (70′ Στεφανής), Μαλισσόβας, Γιοβάνης, Κόκκας (46′ Κατής), Μπασδάνης, Ζαχαράκης, Σιώμος, Δαμάσκος, Φούκης (46′ Κοτζαθανάσης).
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Κοντογιάννης, Ρέλλος, Ντούρος, Γιαουπλάρη (44′ λ.τρ. Σούδης), Ιωάννου, Τσαρδακάς, Δημητριάδης, Κοντοβάς, Μπέικος (64′ Βαλωτής), Μπαρμπούτας (85′ Δουλάς), Σαμαράς.