Ισοτρική νίκη για την ομάδα μας κόντρα στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος ΑΟ Τρίκαλα. Οι ποδοσφαιριστές του Πυράσου αγωνίστηκαν με πάθος και έκαναν κατάθεση ψυχής. Πήραν μια σπουδαία νίκη χάρη σε γκολ του Π.Χρ. Κοντοβά στο 21ο λεπτό ύστερα από κεφαλιά-πάσα του Στεφανή και του Μπασδάνη στο 66ο λεπτό. Ο ΑΟΤ είχε ισοφαρίσει στο 50′ με τον Βαγγελή.

Σουτ του Σφάκα στο 20′ απέκρουσε ο Ντάσκας σε κόρνερ, ενώ δύο σπουδαίες ευκαιρίες χάθηκαν μετά το 2-1 για τρίτο γκολ, με σουτ του Π.Χρ. Κοντοβά από το ύψος της μικρής περιοχής και πλασέ του Σφάκα που πήγε πάνω στον αντίπαλο γκολκίπερ.

Aπό την τεχνική ηγεσία και τους ποδοσφαιριστές, η νίκη αφιερώνεται στον πρόεδρο Θ. Στάμο.

Συνθέσεις:
Πύρασος: Χαλάτσης, Σφάκας (75′ Π.Θ. Κοντοβάς), Βέργος, Γ. Κοντοβάς, Σπ. Γκάγκας, Στεφανής, Μπασδάνης, Βαγγελάκος (70′ Κοτζαθανάσης), Μυργιώτης (82′ Δαμάσκος), Π.Χρ. Κοντοβάς, Αναστασίου.
ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος (28′ λ.τρ. Στούμπος), Π. Παπαευθυμίου (71′ Πέντσας), Τέλλος, Βαγγελή, Σπάσιτς, Καμπλιώνης, Κέρι, Μοσχάκης, Σαχινίδης.