Επτά μήνες είχε να χάσει μακρυά από τη Νέα Αγχίαλο η ομάδα μας. Σήμερα έχασε 2-0 στην Αγιά από τον τοπικό Δωτιέα, με τον πρώην παίκτη του Πυράσου μέχρι τον Ιανουάριο, Ηλία Γκίκα να ανοίγει το σκορ στο 4ο λεπτό και τον Κατσίκη να κάνει το 2-0 στο 45ο.
Για την ομάδα μας, ο Π. Κοντοβάς νικήθηκε από τον Σταυράκη στο 69ο λεπτό σε τετ-α-τετ, λίγο αργότερα δεν δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του, ενώ οι Βαγγελάκος και Στεφανής είχαν σουτ και κεφαλιά αντιστοίχως που πέρασαν λίγο άουτ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Συνθέσεις:
Δωτιέας: Σταυράκης, Λάιος (64′ Ουέλινγτον), Μπαρούτας, Πετρουζέλης, Κοκκίνης, Δημολιός, Τσατσαλίδης (90′ Κορλός), Νταφούλας, Κουβελάς (73′ Λούμπος), Γκίκα, Κατσίκης.
Πύρασος: Βαν ντε Γουίχε, Σφάκας (79′ Λ. Γκάγκας), Βέργος, Γ. Κοντοβάς, Δαμάσκος (46′ Κοτζαθανάσης), Στεφανής, Μπασδάνης, Βαγγελάκος, Τσιουρέλης (53′ Μαλακασιώτης), Π.Χρ. Κοντοβάς, Αναστασίου.